24 березня на базі Тернопільського  регіонального центру  відбулася зустріч колективу Центру з представниками організації Global Communities, що представляє програму Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація -шлях до кращих  результатів та ефективності» (DOBRE), зокрема партнерами програми-експертами Економічного Університету Кракова (UEK).

Гості  окреслили цілі програми,це: 1) підтримка доброї практики місцевого самоврядування в ОТГ; та (2) допомога громадянам та громадянському суспільству в конструктивній взаємодії з органами врядування та формуванні вимог щодо прозорості та послуг. Проект розроблений таким чином, щоб підвищити спроможність керівництва новоутворених об’єднаних територіальних громад ефективно реагувати на пріоритети громадян завдяки оптимальному управлінню ресурсами, підвищенню якості комунальних послуг, стимулюванню місцевої економіки та підвищенню рівня залучення громадян.

Програма допоможе громадам поліпшити якість державних послуг, оживити місцеву економіку, боротися з корупцією, а також поліпшити можливості для участі людей в розвитку самих громад.

В ході зустрічі були обговорені  питання  покращення надання навчальних послуг, обмін думками щодо  створення умов для ефективної роботи нових об’єднаних територіальних громад, питання децентралізації на місцевому рівні та питання співпраці.

 

  Довідка:DOBRE – п’ятирічна програма USAID із загальним бюджетом в $50 млн, метою якої є підтримка ефективного управління об’єднаних громад; допомога конструктивній взаємодії громадян, громадянського суспільства з органами державного управління; прозорість і якісне надання послуг.

На старті в програмі братимуть участь 25 громад: по 6 – з Тернопільської і Дніпропетровської областей, 4 – з Івано-Франківської, по 3 – з Миколаївської і Херсонською, 2 – з Харківської і одна з Кіровоградської. Ще 50 об’єднаних громад будуть обрані для участі в проекті в 2017 році.

Програма DOBRE спрямовує  більшу частку технічної та фінансової допомоги на місцевий рівень, зокрема створюючи умови для нових Об’єднаних Територіальних Громад (ОТГ) краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та підвищити залученість громадян. DOBRE допомагатиме ОТГ зростати та процвітати шляхом посиленого місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку, і водночас слугувати моделями та мотиваторами для інших громад, котрі планують об’єднання. Це допоможе побудувати більш широку суспільну підтримку для процесу децентралізації в цілому.